DASMED

al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 143

92-332 Łódź

Pn - Pt: 8:00 - 18:00

Sob / Nd / Świ. : całą dobę

+48 517-333-173

wew.1 ➜ Transport Medyczny
wew.2 ➜ Zabezpieczenie Medyczne
wew.3 ➜ Obsługa służb

Jaki wybrać transport medyczny w Łodzi – aby był profesjonalny i bezpieczny
5 czerwca 2023

Transport Medyczny  – kluczowe aspekty transportu medycznego w Łodzi

Transport medyczny jest jednym z bardzo istotnych elementów systemu opieki zdrowotnej. Polega na przewożeniu pacjentów z jednego miejsca do drugiego w celu zapewnienia im świadczenia medycznego w charakterze zachowania ciągłości leczenia. Transport może być wykonywany potocznie nazywanymi karetkami, ambulansem, helikopterem oraz samolotem. Kluczowym aspektem transportu medycznego jest bezpieczeństwo przewożonego pacjenta. W transporcie medycznym – ratownik medyczny jest odpowiedzialny za opiekę nad pacjentem podczas całej podróży. Ratownik musi zadbać o komfort psychiczny pacjenta aby ten czuł się bezpiecznie oraz musi reagować na wszystkie niepokojące objawy u osoby transportowanej.

.

Transport medyczny to niezwykle ważny element opieki zdrowotnej, który umożliwia szybki i bezpieczny transport osób chorych  do szpitali czy innych poradni medycznych. Najważniejsze elementy  transportu medycznego są: ratownik medyczny, karetka, ambulans, pacjent, personel medyczny, środek transportu, sprzęt medyczny, bezpieczeństwo, postępowanie i skuteczność.

Ratownicy medyczni to kluczowi pracownicy transportu medycznego. Są oni odpowiedzialne za bezpieczeństwo pacjentów w trakcie transportu, a także za świadczenie pomocy w przypadku wypadków. Ratownicy medyczni muszą być wykwalifikowani i być wyposażeni w sprzęt medyczny, w tym defibrylator, tlen, kroplówki oraz leki.