DASMED

al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 143

92-332 Łódź

Pn - Pt: 8:00 - 22:00

Sob / Nd : 10:00 - 20:00

+48 517-333-173

wew. 1 - TRANSPORT MEDYCZNY
wew. 2 - ZABEZPIECZENIA

Kampania Społeczna „Wzywaj z Głową”
26 listopada 2015

kampania_logo
Wzywaj z Głową.pl

Ruszyła świetna Kampania Społeczna „Wzywaj z Głową”, zadaniem kampanii jest zwrócenie uwagi na zasadność wzywania Państwowego Ratownictwa Medycznego. Notorycznym problemem dla Państwowego Pogotowia są nieuzasadnione wyjazdy Zespołów Ratownictwa Medycznego…tak dokładnie…nieuzasadnione.

Są stany zdrowotne, które występują u chorych w sposób przewlekły, mentalność ludzka jednak jest taka, że w sytuacji zaostrzenia stanu, Pacjent decyduje się na wykręcenie magicznej kombinacji cyferek na swoim telefonie 999 bądź 112 i opisują swój zły stan i proszą o pomoc. Czasami faktycznie zdarza się że stan jest taki, że wymaga pomocy Zespołów Ratownictwa Medycznego, ale statystycznie większość wyjazdów mogłaby się nie odbyć, a chory mógłby udać się do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej, w sytuacji gdy nie jest w stanie sam o własnych siłach dotrzeć do lekarza, przysługuje mu prawo skorzystania z Transportu Sanitarnego w ramach umowy z NFZ. Pamiętajmy że codziennie są wypadki oraz stany bezpośredniego zagrożenia życia jak NZK w miejscu publicznym, chyba lepiej by karetka dotarła właśnie do takiego stanu ?

Kampania Społeczna „Wzywaj z Głową” – w bardzo przejrzysty sposób podpowiada gdzie szukać pomocy, Kiedy faktycznie należy dzwonić po Państwowe Ratownictwo Medyczne, przypominają również kim jest Ratownik Medyczny, którego najczęściej możemy przywitać gdy otwieramy drzwi zaraz po wykonaniu telefonu pod trzy dziewiątki.