DASMED

al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 143

92-332 Łódź

Pn - Pt: 8:00 - 22:00

Sob / Nd / Świ. : całą dobę

+48 517-333-173

wew.1 | Transport Medyczny
wew.2 | Zabezpieczenie Medyczne
wew.3 | Obsługa służb

TESTY NA KORONAWIRUSA – COVID-19 – MOBILNY PUNKT POBRAŃ ŁĘCZYCA
2 stycznia 2022

MOBILNY PUNKT POBRAŃ W ŁĘCZYCY 

Jeśli jesteś mieszkańcem ŁĘCZYCY i podejrzewasz u siebie bądź bliskiej osoby  zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i chcesz się zbadać, skontaktuj się z naszym Dyspozytorem pod nr telefonu 517-333-173 wew. 5 wyślemy do Ciebie zespół w składzie którym będzie Ratownik Medyczny zespół wykona na Twoje zlecenie testy Antygenowy – PanBio® COVID-19 Ag Rapid Test Device (Abbott) – zespół który dotrze do Ciebie będzie stosować się do wytycznych PSSE stosując środki ochrony indywidualnej – jeśli osoba badana porusza się samodzielnie, testy można przeprowadzić w Ambulansie, natomiast jeśli jest to osoba z ograniczeniami ruchowymi – Ratownik Medyczny wejdzie do mieszkania i przeprowadzi test w miejscu przebywania osoby badanej.

Jak należy przygotować się do badania ? przez co najmniej 2 godziny przed badaniem nie powinno się spożywać żadnego pokarmu, płynów, oraz nie powinno się palić wyrobów tytoniowych gdyż mogą zakłócić wynik badania.

Wymaz pobierany jest najczęściej z nosogardzieli, jednakże można po prosić o pobranie wymazu z tylnej ściany gardła ewentualnie z nosa bo również posiadamy w swoich zasobach takie wymazówki.

Wynik jest odczytywany po 15-20 minutach a wynik wprowadzany jest do systemów teleinformatycznych prowadzonych przez Ministra Zdrowia (Internetowe Konto Pacjenta)

Jeśli chcesz możemy wykonać bardziej dokładne badanie PCR-RT którego wynik otrzymasz na adres e-mail po ok 12 godzinach od chwili pobrania – plik będzie zaszyfrowany.

 

Jeśli wyjdzie Ci wynik pozytywny, nasz Ratownik Medyczny uruchomi całą procedurę powiadomienia PSSE oraz jego działania przyczynią się do uruchomienia IZOLACJI, zostaniesz również poinformowany jak dalej postępować.

Ile kosztuje test ?  150,00 zł + koszty dojazdu zespołu wymazowego  100,00 zł

test PCR RT to koszt 350,00 zł + koszt dojazdu jak powyżej

Dzięki wsparciu od Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi – pacjent nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z koniecznością wykorzystania środków ochrony indywidualnej (aż do wyczerpania zapasów)