DASMED

al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 143

92-332 Łódź

Pn - Pt: 8:00 - 22:00

Sob / Nd : 10:00 - 20:00

+48 517-333-173

wew. 1 - TRANSPORT MEDYCZNY
wew. 2 - ZABEZPIECZENIA

TRANSPORT MEDYCZNY ŁÓDŹ – podwyższonego ryzyka, kto taki przewóz realizuje ?
29 maja 2021

TRANSPORT MEDYCZNY ŁÓDŹ

Transport medyczny dla linii lotniczych

Transport medyczny łódź, podwyższonego ryzyka ?

 

Co może się kryć pod takim hasłem ? 

 

Otóż, zdarzają się sytuację losowe dla pacjentów, którzy wcale takimi nie chcieliby być. Załóżmy że na terenie miasta Łódź, dochodzi do zdarzenia drogowego .. w którym są ofiary śmiertelne albo okoliczności zdarzenia drogowego mają charakter katastrofy w ruchu lodowym , którego skutki są olbrzymie i noszą znamiona dużej szkodliwości społecznej. 

 

Pacjent, który jest sprawcą zdarzenia wymaga hospitalizacji, ruszają wszelkie czynności procesowe względem takiej osoby, gdy stan pacjenta jest na tyle optymalny, że może zostać on przetransportowany transportem medycznym łódź, wtedy organ nadzorujący zwraca się do firmy DASMED w oparciu o porozumienia, Dyspozytor wysyła wtedy Zespół Transportu Medycznego, z odpowiednim personelem adekwatnym do stanu zdrowia chorego.

 

Transport medyczny łódź, odbywa się wtedy w konwoju policji bądź służby więziennej, przed samą realizacją przewozu osoby chorej łódź, analizowana jest droga przejazdu, którą ustala Koordynator konwoju, wraz z Dyspozytorom transportu medycznego w łodzi. 

 

Za Ambulansem porusza się oznakowany pojazd policji bądź nieoznakowany, w środku są policjanci przygotowani na różne okoliczności nieprzewidziane, takie jak : próba odbicia osoby zatrzymanej, bądź próba zagrożenia życia bądź zdrowia osoby zatrzymanej. 

 

Zespoły Transportu Medycznego (do tzw. konwojów) są przeszkoleni pod kątem odpowiednich reakcji, na okoliczności nadzwyczajne, na etapie szkolenia brane są różne aspekty i sposoby reakcji kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. 

 

Często zdarzają się konwoje, w których decyzje odgórne, nakazują korzystanie z uprzywilejowania w ruchu drogowym, należy podkreślić że aby Ambulans poruszał się z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi – pojazd musi posiadać odpowiednią decyzję administracyjną wydaną przez MSWiA (Firma DASMED posiada taką decyzję na swoje Ambulanse) .

 

Firma DASMED w oparciu o umowy, świadczy TRANSPORT MEDYCZNY ŁÓDŹ  dla Sądów, Prokuratury oraz jednostek Policji w woj. łódzkim.