DASMED

al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 143

92-332 Łódź

Pn - Pt: 8:00 - 18:00

Sob / Nd / Świ. : całą dobę

+48 517-333-173

wew.1 ➜ Transport Medyczny
wew.2 ➜ Zabezpieczenie Medyczne
wew.3 ➜ Obsługa służb

Organizujesz bankiet dla pracowników ? Zadbaj o zabezpieczenie medyczne
2 października 2022

Zabezpieczenie Medyczne jako ważny element organizacji przez Agencję Eventową bankietu dla firmy.

 

Wiele Agencji Eventowych organizujących bankiet dla swojego Klienta, pomija element obstawy medycznej wykonywanej przez profesjonalną firmę medyczną.

Poniekąd Agencja musi zorganizować masę przedsięwzięć takich jak oprawa sali bankietowej, zaproszenie znanego i cenionego zespołu muzycznego, warto pamiętać by wydarzenie prowadziła również znana i lubiana osoba, często spotkać można na takich wydarzeniach osoby z pierwszych stron gazet. Agencja Eventowa współpracuje często z dużymi Hotelami które mają duże zaplecze gastronomiczne, bazę hotelową więc wiele elementów udaje się zorganizować w jednym miejscu co jest znacznym ułatwieniem ale i profesjonalnym podejściem do potrzeb Klienta.

 

Wróćmy do zagadnienia zabezpieczenia medycznego dlaczego jest to tak ważny element realizacji.

Organizator, który wykonał setki realizacji na pewno w przebiegu wielu organizacji były sytuacje gdy uczestnik konferencji czy bankietu klienta,  doznał urazu, zasłabnięcia, zaostrzenia przewlekłych jednostek chorobowych. Gdzie świadomość w posiadani zaplecza medycznego, gdzie jest osoba uprawniona do oceny stanu zdrowia, oraz uprawniona do udzielania medycznych czynności ratunkowych jest w stanie szybko i w fachowy sposób ocenić stan pacjenta, oraz udzielić mu niezbędnej pomocy, a w sytuacji priorytetowej dzięki odpowiedniemu sprzętowi, takiemu jak Defibrylator jest w stanie, w krótkim czasie i bez zbędnej zwłoki wykonać procedury ratujące życie.

Agencja Eventowa, oprócz zamówienia takiej usługi dla Klienta, zyskuje również inne rzeczy :

Podmiot leczniczy, świadczący usługi zabezpieczenia medycznego jest zobligowany do asekuracji zdarzeń medycznych swoją polisą ubezpieczeniową .. czy to jest istotne ? chyba nie trzeba odpowiadać na to pytanie.

Kolejną ważną rzeczą, w przypadku regresu odszkodowawczego, i roszczenia uczestnika, TUW zadać może pytanie czy skoro na wydarzeniu było powyżej 300 osób w pomieszczeniu zamkniętym – Organizator zapewnił zaplecze medyczne w myśl ustawy :

 

Każda impreza z dużą liczbą uczestników a w szczególności impreza o charakterze masowym wymaga od Organizatora zapewnienia bezpieczeństwa jej uczestnikom. Wiedząc jak wielka odpowiedzialność ciąży na Organizatorze, proponujemy naszą pomoc i doradztwo w wyborze odpowiedniego sposobu zabezpieczenia. Zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U.Nr 106 poz. 680 z 1998 roku z późniejszymi zmianami) Organizator każdej imprezy, gdzie szacunkowa liczba uczestników wynosi powyżej: 1000 osób – dla imprez na wolnym powietrzu 300 osób – dla imprez w obiektach zamkniętych zobowiązany jest zapewnić opiekę medyczną uczestnikom imprezy.

I czy warto doświadczyć bezwzględnego wyłączenia odpowiedzialności  ?

Każde zdarzenie medyczne wymaga również utworzenia dokumentacji medycznej, otrzymuje ją pacjent bądź inny podmiot leczniczy przejmujący dalszą opiekę nad pacjentem.

Wiele Agencji Reklamowych organizujących imprezy firmowe, w składniach swojej oferty posiada naszą ofertę jako dodatkowy asumpt taki sam jak usługa Profesjonalnej Firmy Ochroniarskiej która działa prewencyjnie, i dba o bezpieczeństwo osób bawiących się przed środowiskiem zewnątrz by nikt obcy na wydarzenie nie wszedł, oraz by między uczestnikami nie doszło do zdarzenia niepożądanego.

DASMED   ma wśród swoich Klientów wiele Agencji Eventowych które miały okazję wielokrotnie przekonać się jak ważnym elementem jest Zabezpieczenie Medyczne. Nasz Klient zawsze po wydarzeniu otrzymuje Raport który przedstawia ilość zdarzeń, rozpoznania ICD10, postępowanie, oraz kilka innych informacji wewnętrznych.