DASMED

al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 143

92-332 Łódź

Pn - Pt: 8:00 - 18:00

Sob / Nd / Świ. : całą dobę

+48 517-333-173

➜ Zabezpieczenie Medyczne
➜ Obsługa służb
➜ Transport Medyczny

TESTY NA OBECNOŚĆ KORONAWIRUSA (SARS-COV-2) COVID-19 – ZGIERZ
7 listopada 2021

 

Jeśli jesteś mieszkańcem Zgierza i podejrzewasz u siebie bądź bliskiej osoby  zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i chcesz się zbadać, skontaktuj się z naszym Dyspozytorem pod nr telefonu 517-333-173 wew. 5 wyślemy do Ciebie zespół w składzie którym będzie Ratownik Medyczny zespół wykona na Twoje zlecenie testy Antygenowy – PanBio® COVID-19 Ag Rapid Test Device (Abbott) – zespół którzy dotrze do Ciebie będzie stosować się do wytycznych PSSE stosując środki ochrony indywidualnej – jeśli osoba badana porusza się samodzielnie, testy można przeprowadzić w Ambulansie, natomiast jeśli jest to osoba z ograniczeniami ruchowymi – Ratownik Medyczny wejdzie do mieszkania i przeprowadzi test w miejscu przebywania osoby badanej.

 

Jak należy przygotować się do badania ? przez co najmniej 2 godziny przed badaniem nie powinno się spożywać żadnego pokarmu, płynów, oraz nie powinno się palić wyrobów tytoniowych gdyż mogą zakłócić wynik badania.

Wymaz pobierany jest najczęściej z nosogardzieli, jednakże można po prosić o pobranie wymazu z tylnej ściany gardła ewentualnie z nosa bo również posiadamy w swoich zasobach takie wymazówki.

 

Wynik jest odczytywany po 15-20 minutach a wynik wprowadzany jest do systemów teleinformatycznych prowadzonych przez Ministra Zdrowia (Internetowe Konto Pacjenta)

 

 

Ile kosztuje test ?  150,00 zł

Dzięki wsparciu od Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi – pacjent nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z koniecznością wykorzystania środków ochrony indywidualnej (aż do wyczerpania zapasów)