DASMED

al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 143

92-332 Łódź

Pn - Pt: 8:00 - 22:00

Sob / Nd / Świ. : całą dobę

+48 517-333-173

wew. 1 - TRANSPORT MEDYCZNY
wew. 2 - ZABEZPIECZENIA
wew. 5 - TESTY COVID-19

Transport medyczny łódź – na ratunek życia – pilne wezwanie na przeszczep serca
5 lutego 2021

W dniu 04-02-2021 ok godziny 21:45 (przez jeszcze 15 minut teoretycznie pracujemy tj. do 22:00)  nasz Dyspozytor odebrał telefon od lekarza dyżurnego z Gdańskiej Kliniki Kardiologii, z informacją że jest mieszkaniec naszego województwa dla którego jest szansa „nowe życie”….jest możliwy przeszczep serca…na które czeka od kilku lat, po poważnym incydencie kardiologicznym którego doznał ok 7 lat wcześniej.

Rozmowa z lekarzem była konkretna, czy jesteśmy w stanie pomóc, a jeśli tak to w jak najszybszym możliwym czasie  możemy dotrzeć po pacjenta który mieszka około 45 km od Łodzi. 

Lekarz mógł usłyszeć tylko optymistyczną informację w tak bardzo poważnej sprawie – „…za 15 minut mogę wysłać zespół do obsługi Pana zlecenia…”

Lekarz dyżurny, ucieszył się…i rozpoczął procedurę zlecenia transportu medycznego tj. wysłania e-maila ze wszystkimi kluczowymi informacjami.

Od chwili przyjęcia zlecenia, zespół był już u pacjenta po 30 minutach. Po szybkim zbadaniu pacjenta przez Ratownika Medycznego, zespół ruszył w trasę ok 390 KM – korzystając z uprzywilejowania w ruchu drogowym gdyż zlecenie było pilne że statusem „na ratunek życia”

Po dokładnie 3 godzinach i 15 minutach pacjent był już na SOR, a serce było gotowe do transplantacji. 

Lubimy takie wyzwania, i cieszymy się że mogliśmy być jednym z istotnych elementów całego przedsięwzięcia.

 

Wierzymy że teraz wszystko się ułoży a specjaliści kardiologi pomogą naszemu pacjentowi.